تبلیغات
دومینو - وقتی باند تبهکاران توسط یک هنرمند متلاشی می شود
شعار من و تو : شانس نام مستعار خدا در جایی است که نمی خواهد امضایش پای داده هایش باشد
آیا از Dominoo راضی هستید؟


6 مرد و زن که با تشکیل شبکه‌ای اقدام به زورگیری از مسافران می‌کردند، نمی‌دانستند آخرین طعمه آنها یک هنرمند نقاش است که چهره یکی از اعضای باند را طراحی می‌کند.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، هفتم اردیبهشت امسال فردی با مراجعه به کلانتری 140 باغ فیض با طرح شکایتی گفت: سرنشینان یک دستگاه پژو 405 نقره‌ای رنگ با تهدید، پول های مرا سرقت کرده اند. با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ساعت 22 و 30 دقیقه هفتم اردیبهشت ماه از خیابان مرزداران، سوار یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ با 3 سرنشین شده و در صندلی عقب ماشین نشستم. هنوز زمان زیادی از حرکت ماشین نگذشته بود که ناگهان سرنشین عقب پژو با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، مبلغ 600 هزار تومان وجه نقد و سرویس طلایی کرد که آنرا برای مراسم ازدواج با همسرم خریداری کرده بودم. پس از سرقت تمامی‌این اموال مرا در خیابان اسکندری پیاده و به سرعت از محل متواری شدند اما توانستم در آخرین لحظه شماره پلاک خودرو آنها را به خاطر بسپارم .

با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ، کارآگاهان اداره پنجم با شناسایی مالک خودرو و در ادامه تحقیقات دریافتند که این خودرو دارای سابقه سرقت به شیوه «زورگیری تحت پوشش مسافر» است.مالک خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ، پس از حضور در اداره پنجم و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: شامگاه ششم اردیبهشت، 2 جوان با پیشنهاد دادن کرایه مناسبی از من خواستند تا آنها را به شهرک مارلیک برسانم. اما در بین راه و با درخواست تغییر مقصد، از من خواستند تا برای دریافت بسته‌ای به خیابان ایران زمین بروم.

در خیابان ایران زمین بود که به محض ورود به داخل کوچه‌ای خلوت و در حالیکه هوا کاملا تاریک شده بود، ناگهان آنها با تهدید چاقو و قمه مرا مجبور کردند که از ماشین پیاده شوم و پس از آن، با سرقت خودرو و تمامی مدارک شناسایی و وجوه نقد داخل آن به سرعت از محل متواری شدند. حمایت نوشت: با توجه به شیوه و شگرد متهمان در ارتکاب سرقت های خود با استفاده از خودروهای مسروقه، کارآگاهان اداره پنجم، توقیف خودرو 405 نقره‌ای رنگ مسروقه و دستگیری سرنشینان آن را در دستور کار خود قرار دادند که با ثبت مشخصات خودرو در سامانه جامع پلیس، پس از گذشت چند روز مشخص شد که این خودرو به صورت رها شده توسط گشت کلانتری 140 باغ فیض کشف شده است.

با وقوع سرقت مشابه توسط سرنشینان خودروهای مختلف پراید و پژو و در تحقیقات انجام شده از مالباختگان، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که این سرقت ها توسط یک گروه از سارقان زورگیر و با استفاده از خودروهای مختلف انجام می‌شود.

اطلاعات به دست آمده در خصوص مشخصات ظاهری سارقان نشان می‌داد که آنها در گروه‌های 3 یا 4 نفره و در برخی موارد با همراهی یک زن جوان، اقدام به زورگیری از مسافران کرده‌اند. همچنین چهره‌نگاری‌های انجام شده و ارایه مشخصات ظاهری سارقان از سوی مالباختگان نیز نشان داد که سارقان بیش از 4 نفر بوده و هر بار در قالب گروه‌های مختلف، اقدام به زورگیری کرده‌اند .

در شرایطی که بسیاری از مالباختگان به علت ترس و وحشت زمان سرقت، قادر به ارایه مشخصات دقیقی از تصاویر متهمان نبودند، جوان مالباخته‌ای که او نیز مورد زورگیری، تهدید و سرقت وجوه نقد خود قرار گرفته بود، با حضور در اداره پنجم اقدام به ارایه مشخصات بسیار دقیق از یکی از سارقانی کرد که در زمان سرقت، در صندلی عقب خودرو اقدام به تهدید با چاقو و سرقت اموال وی کرده بود.

این جوان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از کودکی علاقه بسیار زیادی به هنر نقاشی به ویژه ترسیم چهره افراد داشتم و به همین ، علت کلاس‌های مختلفی را در این زمینه سپری کرده‌ام و می‌توانم مشخصات دقیقی از یکی از سارقان را ارایه کنم.

با توجه به اظهارات این جوان، کارآگاهان اداره پنجم در چهره‌نگاری انجام شده موفق به ترسیم تصویر اولیه یکی از متهمان شدند که در پایان چهره نگاری کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام «قاسم . ع» 29 ساله در زمینه سرقت و زورگیری شدند .

با شناسایی دقیق «قاسم.ع»، کارآگاهان اداره پنجم با بهره‌گیری از اقدامات پلیسی و اطلاعات موجود در سوابق متهم ، موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه شهریار شدند که با اخذ نیابت قضایی، نهم خرداد قاسم را دستگیری کردند.

با دستگیری قاسم و آغاز تحقیقات، وی یکی از همدستان خود به نام «آیدین . ف» 23 ساله را به عنوان سرکرده گروه معرفی و اعتراف کرد که آیدین در برخی از سرقت ها به همراه دختر جوانی به نام «مینا . گ» اقدام به زورگیری از مسافران کرده است.

کارآگاهان اداره پنجم در ادامه پیگیری های خود برای دستگیری دیگر اعضای گروه با شناسایی مخفیگاه آیدین، این محل را تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی خود قرار داده و سرانجام 27 خرداد موفق به دستگیری آیدین داخل مخفیگاهش در شهرستان کرج شدند.

با دستگیری آیدین، بلافاصله تحقیقات پلیسی از وی در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم قرار گرفت و متهم در همان روز دستگیری 3 عضو دیگر گروه به نام های «امیرحسین.و» 25 ساله، «اسماعیل.ق» 37 ساله و «مسعود.خ» 28 ساله را نیز معرفی کرد که در پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد که این متهمان نیز به اتهام سرقت توسط آگاهی شهرستان کرج دستگیر شده‌اند.

با حضور کارآگاهان ادراه پنجم در پلیس آگاهی کرج مطلع شدند که متهم زن این پرونده نیز به اتهام سرقت دستگیر شده است. به این ترتیب «مینا.گ» 21 ساله نیز ضمن انجام هماهنگی لازم، به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.