تبلیغات
دومینو - تبلت مایکروسافت هم آمد
شعار من و تو : شانس نام مستعار خدا در جایی است که نمی خواهد امضایش پای داده هایش باشد
آیا از Dominoo راضی هستید؟


شرکت مایکروسافت در تلاش برای ابقای خود در رقابت جهانی تولید تبلت،‌دو تبلت جدید خود با برند Microsoft Surface را رونمایی کرد.

مایکروسافت،‌شرکتی که غالبا فعالیت ویژه خود را بر روی تولید سخت‌افزارهای ویندوزی متمرکز ساخته بود،‌ نسخه‌هایی جدید از محصول Surface خود را رونمایی کرد،‌ تبلت‌هایی که دست ساز این شرکت نیستند اما برند آن را یدک می‌کشند. سیستم عامل این تبلتها ویندوز 8 مایکروسافت بوده و به پردازشگرهای اینتل یا ARM مجهز خواهند بود.
تبلتهای Surface به مایکروسافت امکان می‌دهد با کمک گرفتن از ابزاری که اپلیکیشنهای استاندارد مایکروسافت،‌از قبیل Office و یا فوتوشاپ را در خود دارد،‌ به رقابت با آی‌پد محبوب شرکت اپل بپردازد. اما در عین حال این محصولات مایکروسافت را خواسته یا ناخواسته با دیگر تولید‌کنندگانی که در حال تولید تبلت‌های ویندوزی هستند، رو‌ در رو می‌سازد.

مایکروساخت خود تولید کننده این دو تبلت نیست،‌همانطور که ساخت XboX و مدیا‌پلیر Zune به عهده این شرکت نیست. اما نام مایکروسافت بر روی این تبلتها به چشم خواهد خورد. اطلاعاتی درباره قیمت و یا تاریخ عرضه این تبلتها ارائه نشده است و تمامی آنچه در کنفرانس خبری روز دوشنبه مایکروسافت ارائه شد این بود که قیمت فروش این تبلتها نزدیک به زمان عرضه آنها اعلام خواهد شد.تبلت Surface ARM معرفی شده مایکروسافت 10.6 اینچی بوده و شامل برنامه Office Home & Student 2013 RT (نسخه جدید اپلیکیشن Office 15 مایکروسافت) خواهد بود. ضخامت این تبلت 9.33 میلیمتر،‌یعنی باریکتر از آی‌پد بوده و نسخه RT ویندوز را در خود دارد. گفته می‌شود تراشه‌های این تبلت توسط Nvidia ساخته خواهد شد. این تبلت 32 یا 64 گیگابایتی از قابلیت اتصال پوششهای منیزیمی مغناطیسی و پایه‌ای توکار برخوردار است، از این پوششها می‌توان برای تایپ لمسی استفاده کرد.

تبلت ویندوز 8 Surface نیز 10.6 اینچی بوده و ضخامتی برابر 13.5 میلیمتر دارد. این تبلت از گزینه مشابه پوشش منیزیمی مغناطیسی برخوردار است،‌اما گنجایش حافظه آنها 64 یا 128 گیگابایتی خواهد بود و همچنین می‌تواند از قلم ویژه که مایکروسافت آن را "جوهر دیجیتال" می‌نامد،‌ نیز پشتیبانی کند. این قلم با نزدیک شدن به سطح تبلت،‌ ورودی لمس دست انسانی را غیر‌فعال کرده و رد قلمی با وضوح 600 نقطه بر اینچ از خود به جا می‌گذارد.
وزن Surface RT برابر 676 گرم بوده و از پورت MicroSD، USB 2.0 و Micro HD و آنتن MIMO برخوردار است. تبلت Surface ویندوز 8 نیز وزنی برابر 903 گرم داشته از پورت‌های MicroSDXC، USB 3.0، Mini Display Port Video، و آنتن MIMO برخوردار است.هنوز شرکت تولید کننده این تبلتها مشخص نشده است،‌ با اینهمه ساخت Surface 2.0 مایکروسافت که جدیدترین نسخه رایانه‌های رومیزی مایکروسافت به شمار می‌رود به عهده شرکت شرکت سامسونگ بوده است.